League of Legends Çin, yeni bir cezalandırma sistemi kullanacak

Oyuncuların, diğer oyuncuları cezalandırabileceği bir sistem ortaya çıktı.


Oyuncu toplulukları genellikle insanların birbirlerine oldukça yakın olmasıyla tanınsalar da, her oyunda saygısız veya takım oyununa aykırı tutum takınan oyuncular bulunuyor. Dünyadaki en büyük çevrim içi oyunlardan birisi olan League of Legends da bu sıkıntıyı yaşayan oyunlardan bir tanesi. Oyunun Çin sunucusu, az önce belirttiğimiz davranış kalıbındaki oyuncuları cezalandırmak için yeni bir sistem kullanacak.

Takım oyununu bozacak unsurları tamamen yok etmeyi planlayan Çin sunucusu, “Judgement Scythe” adında bir sistemi hayata geçiriyor. Bu sistem, halihazırda oyunda bulunan ve Türkiye sunucusundaki oyuncuların da faydalanabileceği raporlama sisteminden çok daha farklı. Bu farkın temelini ise cezalandırma işleminin geliştiriciler veya yetkililer tarafından değil, bizzat oyuncular tarafından yapılması.

Oyunun negatif davranış sergileyen oyuncuları belirlemesi ve oyuncuların oylarıyla belirlenen cezaya göre uyarı göndermesi üzerinde şekillenen bu sistemin yanlış sonuçlara yol açmasından korkuluyor. Şunu da belirtmeden geçmeyelim, bu sistemin tanıtımı Riot Games tarafından veya League of Legends’ın Çin sunucusunun resmi internet sitesi üzerinden değil buradan yapıldı. Yani her şeyin sahte çıkması da ihtimaller dahilinde.

Reklamlar

League of Legends Çin, yeni bir cezalandırma sistemi kullanacak” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s