İnstagram canlı yayın özelliğini kullanıma açtı

İnstagram Canlı yayın özelliğini kullanıma sundu

Şirketin resmi blogundan yapılan açıklamaya göre , tüm dünyadaki kullanıcılar önümüzdeki haftadan itibaren bu özelliği kullanımaya başlayabilecek.

Ülkemiz için de kullanılabilir durumda olan Instagram canlı yayınlarına, uygulamanın hikayeler kısmından ulaşabilirsiniz. Hikayeler kısmında normal, Boomerang ve eller serbest modlarının en soluna yerleşen canlı seçeneğine tıklayarak yayınlara başlayabilirsiniz.

Diğer canlı yayın platformlarında da olduğu gibi izleyicilere yorum yapma ve beğenme imkanı sunan Instagram, canlı yayınlarınızı kaydetmeyecek. Rakibi konumunda olan Periscope gibi canlı yayınları tekrar izleme imkanı sunmayacak olan Instagram, bu konuda Snapchat’i örnek almışa benziyor.

Canlı yayın özelliğini kullanabilmeniz için Instagram’ın 10.0 veya daha üst versiyonlarına sahip olmanız gerektiğinizi de hatırlatalım. Instagram’ın hikayeler kısmının her gün 150 milyonu aşkın kullanıcı tarafından aktif olarak kullanıldığı düşünüldüğünde, canlı yayınları sıkça göreceğimizi söyleyebiliriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s